Logo Vexve Naval

Kulowe zawory do pary

Zawory parowe przeznaczone są do pary, kondensatu, gorącego oleju, gazu i innych medii nie powodujacych korozji w wysokiej temperaturze.

Karty katalogowe

Budowa i działanie

Do pary Korpus zaworu jest całkowicie spawany. Odcinanie przepływu czynnika odbywa się poprzez obrót o kąt 90° wypolerowanej kuli wykonanej ze stali nierdzewnej. Pełną szczelność zaworu przy zamknięciu uzyskano dzięki zastosowaniu po obu stronach kuli uszczelek wykonanych ze specjalnych, wytrzymałych na wysokie temperatury polimerów. Podkładki sprężyste dociskając uszczelnienia polimerowe do powierzchni kuli zapewniają jej elastyczne umocowanie. Konstrukcja taka gwarantuje niezawodne działanie i szczelność zaworu w trakcie długotrawałej eksploatacji, mimo występujących uderzeń hydraulicznych. Trzpień zaworu wykonany ze stali nierdzewnej uszczelniony jest poprzez system dławikowy, który składa się z:
- pierścieni ślizgowych spełniających funkcję uszczelnienia oraz podkładki ślizgowej ułatwiającej obrót trzpienia
- pierścieniowych uszczelnień grafitowych, które mogą być wymieniane
- śruby dociskowej, która dokręcana powoduje doszczelnianie pierścieni grafitowych.

Charakterystyka

Zawory NAVAL i VEXVE do pary są to zawory odcinające. Dopuszcza się dwa stany pracy zaworu: całkowicie otwarty lub całkowicie zamknięty. Zawory te nie wymagają obsługi technicznej konserwacji, smarowania i regulacji a dzięki optymalnej konstrukcji są skuteczne przez wiele lat eksploatacji. Konstrukcja korpusu pozwala na przenoszenie bardzo dużych naprężeń ściskających bez zakleszczania kuli, co ma szczególne znaczenie w sieciach cieplnych. Zawory są łatwe do montażu i izolacji. Charakteryzują się stosunkowo niskim ciężarem i niewielkimi gabarytami i są dwukierunkowe. Proste jest instalowanie różnego typu napędów i ich sterowanie gdyż zamykanie i otwieranie zaworu nie wymaga dużych sił.

Każdy wyprodukowany zawór poddany jest próbie ciśnieniowej zgodnie z normą ISO 5208

Obszar pracy zaworu w zależności od temperatury i ciśnienia (tylko dla pary).

Obszar pracy zaworu w zależności od temperatury i ciśnienia  (tylko dla pary)


Karty katalogowe

Pokaż Ukryj

Rysunki techniczne

Pokaż Ukryj
Cennik Vexve Cennik Naval

Pozostałe produkty:

VEXVE OY    PAJAKATU 11    FI-38200 SASTAMALA, FINLAND    TEL. +358 10 734 0800

stat4u